![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15805072
*
nr 1580 5072
Spegel
107x77cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 18:37:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 15:47:51
1
100 kr
17/11 17:43:41
2
500 kr
18/11 04:44:30
3
200 kr
18/11 04:44:30
2
250 kr (Budbetjänt)
18/11 04:44:33
3
300 kr
18/11 04:44:33
2
350 kr (Budbetjänt)
18/11 04:44:37
3
400 kr
18/11 04:44:37
2
450 kr (Budbetjänt)
18/11 04:44:57
3
500 kr
18/11 04:44:57
2
500 kr (Budbetjänt)
18/11 04:45:00
3
600 kr
20/11 18:31:03
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1580 5072
Spegel
107x77cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/11 15:47:51 | 1 | 100 kr |
17/11 17:43:41 | 2 | 500 kr |
18/11 04:44:30 | 3 | 200 kr |
18/11 04:44:30 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
18/11 04:44:33 | 3 | 300 kr |
18/11 04:44:33 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
18/11 04:44:37 | 3 | 400 kr |
18/11 04:44:37 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
18/11 04:44:57 | 3 | 500 kr |
18/11 04:44:57 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
18/11 04:45:00 | 3 | 600 kr |
20/11 18:31:03 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53